Інформація для осіб із обмеженими фізичними можливостями

Порядок супроводу (надання допомоги) осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення під час перебування в приміщеннях та на території підрозділів

ГУНП в Рівненській області

Затверджено

наказом ГУНП в Рівненській області

від 29.05.2019 № 978

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Порядок доступу у приміщення та на територію підрозділів Головного Управління Національної поліції в Рівненській області (далі – ГУНП) осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення (далі – Порядок) розроблено з урахуванням заходів визначених державними будівельними нормами України “Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення“, Законом України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні“, Конвенцією про права інвалідів з метою забезпечення реалізації̈ державної̈ політики щодо створення безперешкодного життєвого середовища для Осіб, що потребують допомоги на території ГУНП, забезпечення права таких осіб на безперешкодний доступ в приміщення підрозділів ГУНП, зручності та комфортності перебування в приміщеннях підрозділів ГУНП, що потребують допомоги для створення умов для ведення незалежного способу життя і на рівні зі всіма громадянами приймати участь у громадському, культурному житті суспільства тощо.

1.2. Цим Порядком визначається супровід (надання допомоги) осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення під час перебування в приміщеннях та на території підрозділів Головного Управління Національної поліції в Рівненській області.

1.3. Порядок оприлюднюється на офіційному веб-сайті ГУНП в Рівненській області.

1.4. Терміни, які використовуються в тексті цього Порядку. Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 2249 - VIII від 19 грудня 2017 року вносяться зміни до 37 Законів України, в положеннях яких слова «інвалід», «дитина-інвалід» та «інвалід війни» замінено відповідно словами «особа з інвалідністю», «дитина з інвалідністю» та «особа з інвалідністю внаслідок війни». Відповідно до ст.2 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», особою з інвалідністю є особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов'язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист. Маломобільні групи населення (МГН) – люди, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержанні послуги, необхідної інформації або при орієнтуванні в просторі. До мало-мобільних груп населення віднесені інваліди, люди з тимчасовим порушенням здоров'я, вагітні жінки, люди старшого (похилого) віку, люди з дитячими колясками тощо (ДБН В.2.2-17:2006 «Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення»). Особи, що потребують допомоги – особи з обмеженими фізичними можливостями, громадяни похилого віку, інші маломобільні групи населення.

2. ПОРЯДОК ПЕРЕСУВАННЯ МАЛОМОБІЛЬНИХ ГРУП НАСЕЛЕННЯ І ОСІБ З ІНВАЛІДНІСЮ В ПРИМІЩЕННЯХ ГУНП

2.1. Вхід до приміщень підрозділів ГУНП здійснюється через центральний вхід адмінбудівель підрозділів поліції області. Для зручності доступу малобільних груп населення біля входів до адмінбудівель встановлено кнопки виклику. Посадові особи ГУНП, що здійснюють цілодобове чергування (в тому числі спостереження через зовнішні камери відеоспостереження), виявивши, що особа (особи), що потребують допомоги, намагається увійти до адмінбудівлі підрозділів ГУНП невідкладно слідує до такої особи дізнається про необхідність супроводу, а у разі необхідності – невідкладно зв’язується із відповідальною особою, яка має допомогти у вирішенні питання, з яким звертається Особа.

2.2. 3 питань, що стосуються особи з інвалідністю, важливо завжди пам'ятати, що потрібно звертатись безпосередньо до ЦІЄЇ людини, а не до особи, яка її супроводжує. Щоб звернути на себе увагу людини з вадами слуху, необхідно помахати рукою, або іншим чином привернути їхню увагу.

2.3. У першочерговому порядку відповідальною особою уточняється, якої допомоги потребує мало мобільний громадянин або особа з інвалідністю, мета відвідування ГУНП, необхідність супроводу. Якщо особа, яка потребує допомоги відмовляється від пропозиції та не потребує допомоги відповідальної особи, забороняється нав’язувати свою допомогу. Забороняється торкатись осіб з інвалідністю чи їх допоміжних засобів пересування без їх дозволу.

2.3.1. Необхідно бути терплячим з людьми, які мають труднощі в спілкуванні; не виправляти їх; не закінчувати їх речення замість них. В спілкуванні з особами з обмеженим слухом чи тими, хто не чують, в нагоді інколи можуть стати ручка з папером.

2.3.2. Необхідно використовувати чіткі, короткі речення. Якщо особа з інвалідністю не зрозуміла відповідальну особу, потрібно повторити щойно сказане або спробуйте перефразувати речення. Деяким особам, що не чують або мають обмежений слух, може бути легше зрозуміти, якщо відповідальна особа також використовуватимете жестикуляцію руками, щоб пояснити напрям руху.

2.3.3. Якщо допомоги відповідальної особи потребує користувач візка, спочатку необхідно спитати людину, куди вона хоче дістатись, а потім проінформувати про необхідність довезти її. Забороняється нахилятись і спиратись на інвалідний візок чи на інший допоміжний засіб людини.

2.3.4. У разі, якщо до відповідальної особи звернулась людина з порушенням зору, в першу чергу необхідно представитись, назвати прізвище, ім’я та по батькові, свою посаду, представити інших присутніх осіб, розповісти такій особі, де вона знаходиться. Під час супроводу такої людини необхідно спитати, чи хоче вона бути попередженою про сходи, двері та інші перешкоди. Якщо так, то необхідно коментувати шлях і маршрут, яким здійснюється пересування. Наприклад. "За декілька кроків ми повернемо ліворуч" чи "Ми підходимо до сходів”. Коли буде досягнуто необхідного місця, потрібно повідомити людину, де вона знаходиться. Завжди відповідальній особі необхідно говорити такій людини про своє наближення чи віддалення.

2.4. У разі подання заяви до ГУНП, відповідальна особа приймає вхідну кореспонденцію у такої особи та передає на реєстрацію у встановленому порядку.

2.5. Особи, які потребують допомоги користуються пріоритетним правом при подачі документів до відділу документального забезпечення ГУНП та канцелярій підрозділів області.

2.6. При відвідуванні приміщень підрозділів ГУНП особами, які потребують допомоги відповідальна особа роз'яснює правила внутрішнього та службового розпорядку ГУНП, а також години прийому громадян.

2.7. Після закінчення часу перебування в приміщеннях та на території підрозділів ГУНП осіб, які потребують допомоги, відповідальна особа супроводжує таких осіб до виходу з території ГУНП.

2.8. При необхідності особи, які потребують допомоги можуть заздалегідь погодити з посадовою особою, що несе цілодобове чергування, за телефонами необхідний обсяг допомоги при організації доступу в приміщення та на територію ГУНП із зазначенням дати і часу прибуття, або направити на електронну пошту ГУНП відповідний запит.

2.9. Відповідальна особа ГУНП, за погодженням з особами, які потребують допомоги, вправі надати інші види допомоги по супроводу, не передбачені цим Порядком.

3. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

3.1. Цей Порядок вступає в дію з дати видання наказу ГУНП, яким його затверджують

 

Інформація про наявність в підрозділах пандусів та кнопок для виклику

Назва підрозділу

Адреса підрозділу

Підрозділ облаштований пандусом

Підрозділ обладнано кнопкою виклику чергового

Головне управління Нацполіції в Рівненській області

м. Рівне                    вул. М.Хвильового, 2

 

Управління превентивної діяльності

м. Рівне                    вул. Відінська, 5

 

Управління «КОРД» ГУНП

м. Рівне                   

 

Рівненський відділ поліції

м. Рівне,                   вул. Пушкіна, 4

 

Рівненське районне відділення поліції

м. Рівне,                   вул. Петра Могили, 41

 

Острозький відділ поліції

35800, м. Острог, Проспект Незалежності, 89

 

Здолбунівське відділення поліції

35700, м.Здолбунів, вул.Пушкіна, 41

 

Гощанське відділення поліції

35400, смт Гоща, вул.Застав’я, 11

 

Костопільський відділ поліції

35000, м.Костопіль, вул.Коперніка, 15

 

Корецьке відділення поліції

34700, м.Корець, вул.Київська, 17

 

Дубенський відділ поліції

35600, м.Дубно, Пекарська, 10

 

Демидівське відділення поліції

35200, смт Демидівка, вул.1 Травня, 13

 

Млинівське відділення поліції

35100, смт. Млинів, вул.Поліщука, 2а

 

Сарненський відділ поліції

34500, м.Сарни          вул. Технічна, 17,

 

Дубровицьке відділення поліції

34100, м.Дубровиця, вул.Воробинська, 25а

 

Рокитнівське відділення поліції

34200, смт Рокитне, вул.Незалежності, 30

 

Березнівське відділення поліції

34600, м.Березне, вул.Київська, 12

 

Радивилівське відділення поліції

35500, м.Радивилів, вул.Почаївська, 17

 

Вараський відділ поліції

34400, м.Вараш, вул.Правика, 5

 

Володимирецьке відділення поліції

34300,                       смт Володимирець, вул.Грушевського, 63

 

Зарічненське відділення поліції

34000, смт Зарічне, вул.Центральна, 63