вул. Хвильового, 2, м. Рівне, 33000, Україна
тел.: +380 36 226 15 65, факс: +380 36 226 16 87
e-mail:
[email protected]

для запитів ЗМІ: [email protected]
запити на отримання публічної інформації: [email protected]
для електронних звернень громадян: [email protected]
20.10.2017
Жовтень   2017
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2345678
9101112131415
16171819
20
2122
23242526272829
3031
дата з:
по:Головна » Новини » Усі новини

Поліцейські продовжують боротьбу з торгівлею людьми
26.09.2017 | 10:23

Торгiвля людьми - одна з найбiльш актуальних проблем сучасностi. Жертвами сучасних форм рабства в усьому свiтi щорiчно стають мiльйони людей. Важливими факторами, що сприяють торгiвлi людьми є вiдсутнiсть достовiрної інформацiї , можливостi працевлаштування, незнання своїх прав.

Соцiально-економiчна ситуацiя в нашiй кранi та безробiття призвели до зниження життєвого рiвня значної частини населення, створили умови для збагачення тiньових дiячів та шахраїв, якi органiзували кримiнальний бiзнес, що полягає у заволодiннi обманним шляхом грошима громадян пiд виглядом їхнього працевлаштування на низькоквалiфiкованих роботах за кордоном, налагодженнi каналiв торгiвлi людьми (перш за все, жiнками та дiтьми) та незаконної мiграцiї.

На теперiшнiй час, на загальнодержавному рiвнi, спостерiгається тенденцiя до поширення торгiвлi людьми. Головними країнами - призначення, зазвичай, є Туреччина, Польща, Iзраiль, Нiмеччина, Болгарiя, Чехiя та Iталiя. Торгiвля людьми набирає щоразу ширших масштабiв i дедалi бiльш жорстоких форм – це злочинний бiзнес.

Торгiвля жiнками, з метою cексуальної експлуатацiї, приносить високi доходи органiзованнiй злочинностi. Це сучасна форма работоргiвлi, що загрожує статусу жiнки в усьому свiтi. Україна друга за розмiрами країна в

Європi i тепер одна з найбiльших постачальниць жiнок для зайняття проституцiєю. Жiнки - жертви контрабанди, рiдко потрапляють до тенет випадкових дiлкiв. Це - бiзнес сучасних, високоорганiзованих кримiнальних груп. Цi групи постачають жiнок до будь-яких пунктiв призначення - до Токiо, Бангкока, Стамбула, Франкфурта, Амстердама. Торгiвля жiнками є «тiньовою» економiкою i не приносить фiнансового благополуччя суспiльству. Жiнки часто залишаються нi з чим. Грошi, ними заробленi, дорого обходяться їх здоров’ю, емоцiйному стану.

Вербувальники, торгiвцi i сутенери, що займаються торгiвлею жiнками, з метою сексуальної експлуатацiї, розробили загальнi методи дiй. Одним iз методiв вербування є оголошення в газетi, що пропонують вiдмiнну роботу за кордоном, яка не потребує високої квалiфiкацiї, такi, як офiцiантки i няньки. Деякi оголошення пропонують гарнi заробiтки молодим, привабливим жiнкам, що погодяться працювати танцiвницями або господарками. Жiнки вербуються через фотоконкурси, шлюбнi агенства. Вербувальники можуть бути торгiвцями або працювати на торгiвцiв.

Незалежно вiд методу вербування, бiльшiсть жiнок не очiкує сексуальної експлуатацiї i насильства. Методи, що застосовуються для контролю над жiнками пiсля прибуття до країни призначення, включають конфiскацiю документiв, насильство, погрози заподiяння шкоди членам родини.

Форми торгiвлi жiнками є рiзноманiтними. Одна з них – аукцiони, на зразок Африканських работоргiвельних ринкiв 18-19 ст.

Розрiзняють основнi причини торгiвлi людьми:

- соцiальна нерiвнiсть у країнi;

- низький рiвень життя значної частини населення;

- рiзкий подiл суспiльства на багатих i бiдних;

- збiльшення бажаючих виїхати за кордон для виконання будь-яких робiт;

- бездуховнiсть;

- низький моральний рiвень суспiльства.

Торгiвля людьми- це неприпустиме суспiльне явище, якому необхiдно рiшуче протидiяти. Боротьба з цим явищем вимагає активностi та iнiцiативи як державних так i громадських установ. А вiдсутнiсть координацiї мiж державними органiзацiями, що займаються рiзними аспектами цiєї складної програми, може поставити пiд удар зусилля правоохоронцiв по запобiганню торгiвлi людьми.

Ця проблема була i залишається актуальною проблемою для України. Сучасні форми експлуатації людини та нові виклики, що їх переживає світ, створюють загрозу потрапляння у ситуацію торгівлі людьми практично усіх соціальних груп населення. Військові дії, економічна нестабільність, підвищення мобільності населення, в тому числі з метою трудової міграції, зростання безробіття, збільшення доступу населення до інформаційних мереж сприяють поширенню цього злочину.

Торгівля людьми – це порушення прав, гідності та недоторканості людини, так як предметом цього злочину є саме людина. Цей злочин може виражатись у наступних формах: 1) здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина.

2) вербування. 3) переміщення. 4) переховування. 5) передача. 6) одержання людини. 7) обман. 8) шантаж.

Попри все, проблема торгівлі людьми не може бути розв’язана на рівні однієї країни: нові виклики та загрози вимагають консолідації як зусиль інституцій на державному рівні, так і зусиль міжнародної спільноти, оскільки цей злочин становить значну суспільну небезпеку, негативний вплив якого полягає у руйнуванні суспільної моралі, втраті родинних зв’язків, зростанні агресивності, жорсткості та насильства.

Боротьба з торгівлею людьми є невід’ємною складовою частиною діяльності органів Національної поліції по боротьбі зі злочинністю, які, зокрема, здійснюють заходи щодо виявлення злочинів торгівлі людьми, осіб, які постраждали від торгівлі людьми, встановлення осіб - торговців людьми та притягнення їх до відповідальності шляхом реалізації організаційних, оперативно - розшукових, процесуальних, аналітично - дослідницьких, інформаційних та інших заходів.

 

За матеріалами БЗБТЛ ГУНП в Рівненській області

 

 

 

 

 

 

 

 

При використанні матеріалу гіперпосилання на npu.gov.ua обов`язкове
версія для друку