Поліцейські встановлюють шахраїв, яким дубенчанка перерахувала 50 тисяч гривень на «лікування» онука  

Злочини проти власності

Попри застереження правоохоронців про телефонні шахрайства, громадяни продовжують вірити невідомим та безперешкодно впускати їх у житло, перераховувати кошти та повідомляти особисті дані.  

Дзвінок на мобільний телефон 71-річний жительки Дубно надійшов наприкінці тижня близько 11 години. У слухавці жінка почула чоловічий голос, але не зрозуміла, хто саме телефонує. Навідні питання змусили її назвати ім’я внука, який проживає у столиці, і бабуся зрозуміла, що це саме він.  Спочатку сказав, що впав і травмувався, потрібні гроші на операцію, а потім голос у слухавці змінився і уже нібито лікар повідомив, що на лікування треба 68 тисяч гривень. 

Власних заощаджень у жінки було лише 10 тисяч, тож вона негайно перерахувала їх через термінал, а до збору решти — долучила рідних та знайомих. Спільними зусиллями шахраям «віддали» 50 тисяч гривень, які перерахували на вказані додзвонювачами рахунки. 

Лише після «розрахунку» пенсіонерка змогла сконтактувати з донькою, яка повідомила, що нещодавно говорила із сином, який повністю здоровий. 

За фактом заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою дізнавачі Дубенського відділу поліції розпочали досудове розслідування за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України. У рамках кримінального провадження встановлюють осіб, причетних до злочину. 

Поліцейські закликають громадян ретельно перевіряти інформацію, яка стосується перерахунку грошей через банкомати чи термінали, блокування карти, повідомлення особистих даних, тощо. Якщо з невідомого номеру телефонує нібито родич і просить переказати гроші на лікування, у такому випадку негайно припиніть розмову і спробуйте самостійно із ним зв’язатися. Особливо насторожити має і той факт, що у вас вимагають усе зробити негайно, нікого про це не повідомляючи. Одразу зробіть усе для того, аби перевірити інформацію, яку вам озвучили.  

Відділ комунікації поліції Рівненської області