Зміни в чинному законодавстві щодо керування транспортним засобом у стані сп’яніння

Офіційно

Із першого липня у поліції області зареєстровано три факти керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння: в Острозькому, Корецькому районах та в обласному центрі. За всіма фактами відкриті кримінальні провадження. 

Нагадаємо, із першого липня вступив в дію Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень». Відтак вступив в дію інститут кримінальних проступків. Відповідно до вказаного Закону діяння: керування транспортним засобом особою в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під дією лікарських препаратів, що знижують увагу водіїв передбачена кримінальна відповідальність.

«Відповідно до прийнятого Закону, в разі виявлення поліцейським водія у стані алкогольного сп’яніння, на місце події викликається слідчо-оперативна група на чолі із дізнавачем, — зазначає начальник відділу дізнання ГУНП в Рівненській області Петро Пастушок. — Він проводить огляд місця події, фіксує ознаки сп’яніння у водія та скеровує останнього до найближчого закладу охорони здоров’я для проходження медичного освідування. У разі надання медзакладом документу, що підтверджує факт перебування водія в стані сп’яніння, він є підставою про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 286-1 Кримінального кодексу України». 

У разі відмови особи добровільно пройти освідування, дізнавач матиме усі підстави затримати її до трьох годин. Після цього перед прокурором ініціюється питання щодо примусового освідування особи, про що прокурор виносить постанову для освідування вказаного водія.

Санкція статті 286-1 Кримінального кодексу України передбачає покарання у виді штрафу в розмірі від 17-ти до 51 тисячі гривень із позбавленням права керувати транспортними засобами до трьох років.

Варто зауважити, що особа вважається не судимою після відбуття покарання за вчинення кримінального проступку, тобто після сплати штрафу. 

Однак, як наголосив Петро Пастушок, Законом, прийнятим Верховною Радою від 17 червня, це діяння декриміналізоване та підписане сьогодні, другого липня, Президентом України. Тож після опублікування він набере чинності. Тобто, за керування транспортним засобом у стані сп’яніння правопорушник нестиме як і раніше адміністративну відповідальність.

Відділ комунікації поліції Рівненської області 

Матеріали для ЗМІ