У поліції Рівненщини зареєстровано 42 повідомлення щодо порушень виборчого законодавства

ВИБОРИ

Усі факти мали місце в обласному центрі під час та напередодні другого туру виборів 21-22 листопада. На території чотирьох ОТГ — Висоцькій, Ярославицькій, Острожецькій та Клесівській порушень не зафіксовано.

Працівники Рівненського відділу поліції за результатами реагування та перевірки повідомлень склали 11 адміністративних матеріалів: 9 — за публічне розголошення виборцем результатів волевиявлення в приміщенні для голосування за статтею 212-22 КУпАП та 2 — за дрібне хуліганство за статтею 173 КУпАП. За 15 фактами триває перевірка, а 14 — не підтвердились.

Крім того, слідчі Рівненського відділу поліції проводять досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях, відкритих за фактами пропозиції, обіцянки виборцю неправомірної вигоди за вчинення дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права, за частиною 2 статті 160 Кримінального кодексу України та умисного порушення таємниці голосування під час проведення виборів, що виразилося в розголошенні змісту волевиявлення виборця, за частиною 1 статті 159 КК України.

Поліцейські забезпечували правопорядок на 117 виборчих дільницях під час другого туру виборів, підрахунку голосів та супроводжували бюлетені до ТВК, де наразі продовжують нести службу.


 

Відділ комунікації поліції Рівненської області

Матеріали для ЗМІ