Відпрацювання північних районів області: опір поліцейським і вилучення мотопомпи із позашляховиком

Злочини проти довкілля

У протидії незаконному видобутку бурштину-сирцю працівники поліції посилили заходи в цьому напрямі та спільно з оперштабом, нацгвардійцями та лісниками продовжують рейди на території області. Щодня до відпрацювання задіюється 65 правоохоронців.

Учора, другого грудня, близько 19 години працівники Сарненського відділу та Володимирецького відділення відпрацювання на території Рівненського заповідника виявили 58-річного жителя села Борове, який за допомогою мотопомпи кустарного виробництва видобував бурштин.

Неподалік від місця події орієнтовно 20 невідомих осіб у балаклавах перекрили дорогу працівникам поліції. На вимогу припинити протиправні дії, останні не реагували. Незважаючи на опір, підсилившись іще двома екіпажами, поліцейські задокументували факт незаконного видобутку бурштину.

Крім того, вчора близько 19 години працівники Сарненського відділу та Володимирецького відділення відпрацювання на території Рівненського заповідника виявили осіб, які за допомогою мотопомпи кустарного виробництва видобували бурштин.

Правоохоронці із місця події вилучили мотопомпу, приладдя до неї та автомобіль «Nissan Terrano» на іноземній реєстрації. 

За обома фактами незаконного видобування бурштину слідчі розпочали досудове розслідування за частиною 1 статті 240-1 Кримінального кодексу України. Також тривають слідчі дії у кримінальному провадженні за статтею 342 КК України (опір працівникові правоохоронного органу). Поліцейські встановлюють осіб, причетних до злочину.

Із початку року до поліції області надійшло 898 заяв і повідомлень, що стосуються незаконного видобутку бурштину, 165 із яких — з ознаками кримінальних правопорушень. У результаті проведених заходів вилучено 73 мотопомпи, 22 транспортних засобів та понад 2 678 кілограмів бурштину. Слідчі повідомили особам про підозру у 36 кримінальних провадженнях та 39 кримінальних проваджень скеровано до суду.

Відділ комунікації поліції Рівненської області
 

Матеріали для ЗМІ

Фото