Портал в режимі тестування та наповнення
Результати оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю в Нацполіції
Відкрити все

Одним із пріоритетних напрямків діяльності Уряду держави визначено безбар’єрність, тобто створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими шляхом інтегрування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності до всіх сфер державної політики.


Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року спрямована на визначення ключових проблем та формування рішень для їх розв’язання/мінімізації.


Стратегія орієнтується на провідні документи щодо створення безбар’єрного простору, зокрема Конвенцію про права осіб з інвалідністю, Європейську соціальну хартію, Конвенцію Організації Об’єднаних Націй про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, міжнародну ініціативу «Партнерство Біарріц».


На виконання доручення МВС від 02.12.2021 № 209/37 в центральному органі управління поліції проведено оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю, яке здійснювалося згідно з Методикою оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю в Міністерстві внутрішніх справ України та центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України, затвердженої наказом МВС від 11.04.2018 № 294, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 24.04.2018 за № 96/31948, шляхом надання письмових відповідей на тестові завдання.


Результати оцінювання узагальнювалися постійно діючою робочою групою, утвореною наказом Національної поліції України від 29.12.2021 № 1086, із залученням громадської організації, що опікується питаннями забезпечення та дотримання прав осіб з інвалідністю.


За результатами оцінювання загальний середній бал по центральному органі управління поліції склав 22,25 бала (якщо за результатами оцінювання роботи загальна оцінка становить більше ніж 25 балів, забезпечення реалізації прав осіб з інвалідністю вважається неповним).


Станом на 01.01.2022, згідно з наданою інформацією, штатна чисельність центрального органу управління поліції складає 2 137 одиниць, з них: 296 посад державних службовців та 102 - цивільного персоналу.


Із числа 378 працівників державної служби та цивільного персоналу центрального органу управління поліції працює 9 осіб з інвалідністю (що складає 2,38 %), із них 5 державних службовців мають ІІІ групу інвалідності та 3 особи ІІ групу інвалідності, у тому числі один працівник цивільного персоналу ІІІ групи інвалідності перебуває у відпустці для догляду за дитиною.


Конструктивна робота Національної поліції України з організації виконання Плану заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року триває.

В умовах дії воєнного стану в державі Національною поліцією вживаються заходи із забезпечення безбар’єрного простору в органах та підрозділах поліції.

Під час проведення ремонтно-будівельних робіт будівлі та споруди Національної поліції, у тому числі пошкоджені та зруйновані, облаштовуються відповідно до вимог ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд» засобами безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення (пандусами, підйомниками, кнопками виклику, тактильною плиткою тощо).

На виконання доручення МВС від 20.01.2023 № 6/37 «Про організацію проведення оцінювання в центральному органі управління поліції» територіальними, у тому числі міжрегіональними, органами та державними установами, що належать до сфери управління Національної поліції проведено оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю, яке здійснювалося згідно з Методикою оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю в Міністерстві внутрішніх справ України та центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України, затвердженої наказом МВС від 11 квітня 2018 № 294, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 24 квітня 2018 за № 96/31948.

За результатами оцінювання загальний середній бал по центральному органі управління поліції склав 22 бали.

Послідовна та наполеглива робота Національної поліції з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року та Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року триває.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux